Výrobky z plastických hmot se dnes těší velké oblibě, protože se v průběhu několika desítek let zdokonalila výroba natolik, že nepůsobí příliš synteticky. Projevuje se to například i u umělých květin a také u velkých plastových květináčů, které se využívají jako ozdobné. Jaké jsou jejich hlavní výhody?
Dobře vypadají
Už jsme zde naznačili, že plastové květináče mohou být i ozdobné. Vyrábí se v pastelových barvách a v rozmanitých tvarech, v provedení matném i lesklém a lze je také vyzdobit potiskem nebo opatřit doplňují atraktivní samolepkou. I s plastovým květináčem můžete vytvořit velmi působivý ozdobný prvek, třeba v podobě květinové stěny v pracovně za psacím stolem.
Jsou levné
Květináče z keramiky jsou obvykle dražší, než ty plastové, toto oceníte zejména u větších průměrů a většího počtu kusů. Kupříkladu tehdy, máte-li doma třicet nebo čtyřicet pokojovek.
Snadno je udržíte v čistotě
Zašpiněný a ušmudlaný velký plastový květináč jednoduše vložíte do kuchyňského dřezu a očistíte běžným saponátem na nádobí. Květináč osušíte utěrkou a můžete jej opět použít, kde se vám zachce.
Nerozbijí se
Už se vám někdy stalo, že vám květináč s rostlinou upadl na zem? Ten keramický to obvykle neustojí, zato s plastovým se nestane nic. Pouze vás to bude stát trochu času, odsát vysavačem či zamést smetákem na lopatku zeminu, která se z květníku vysypala. A pokud se poláme rostlinka, obvykle to nebude nic tragického, přičemž odlomené stonky lze mnohdy využít pro její rozmnožení.
Nepřijímají pachy a nejsou toxické
Květináče z plastu nezapáchají a ani nepřijímají cizí pachy. Jsou vyráběny obvykle ze zdravotně nezávadného materiálu, jímž bývá buď polypropylen, nebo častěji polyetylen. K výrobě se využívá i polystyren, ale tam je to se zdravotní nezávadností ošidné a ne vždy jsou takové výrobky vhodné do interiéru.