Až do zásuvky
Výroba elektrické energie začíná bude v elektrárně, nebo přímo u nás doma. Vlastní energii můžeme vyrábět pomocí solárních panelů, které máme na střeše nemovitosti, protože ty právě přeměňují sluneční energii na elektrickou, které dále putuje do systému, kde je například střídač a podobně, aby bylo zajištěných v běžné zásuvce 230V a zde už energii odebíráme. Elektráren je více druhů, přičemž pro životní prostředí jsou pochopitelně lepší ty, které čerpají obnovitelné zdroje.
Na velmi dobré úrovni jsou také jaderné elektrárny, protože ty z malého množství uranu dokážou vyrobit hodně elektřiny, ovšem je samozřejmě nutné dbát na bezpečnost a mít kde skladovat jaderný odpad. Z elektrárny proud putuje do různých trafostanic, které zajistí, že se proud dostane až k nám a je jedno, že jsem dost daleko od samotné elektrárny. Výhodou střídavého proudu totiž je, že se dá snadněji vést, a to i na delší vzdálenosti.
Rozvody
Prvním zatížením, kam proud z elektrárny do naší nemovitosti dorazí bývá elektroměr, protože ten počítá, kolik elektřiny vlastně spotřebujeme a podle toho také ve výsledku zaplatíme na faktuře. Na to, kolik jsme spotřebovali peněz není problém podívat se přes internet, protože mnoho dodavatelů má právě webovou aplikaci, která to umožňuje. No a za elektroměrem už jsou rozvody naší nemovitosti, kde vodiče vedou nejprve k pojistkové skříni, která v případě zkratu chrání před přetížením a odsud se už rozvádí dle okruhů k jednotlivým zásuvkám, světlům a tak dále.
Vše musí být správně zákoně zapojeno a zvoleny vhodné prvky systému, aby nehrozilo poškození majetku či zdraví. Jestliže budete potřebovat něco opravit, nebo navést nové rozvody, tak se obraťte na elektroinstalace Praha https://www.technologie-budov.cz/elektroinstalace/elektroinstalace/. Poskytuje i mnoho dalších služeb týkajících se rozvodů elektřiny, a proto s nimi nebudete mít žádné potíže.